Geri

Öyküm Asya Özgenç

Klinik Psikolog

(Yetişkin Terapi)

Merhaba,

Lisans eğitimimi Ankara’da burslu olarak Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimimi ise Macaristan devlet bursu (Stipendium Hungaricum) ile Budapeşte’de Eötvös Lorand Üniversitesinde tamamladım.

Yüksek lisansım sırasında Drug Stop Association adlı sivil toplum kuruluşunda alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi üzerine deneyim kazandım. Madde bırakılması sonrası verilen bireysel ve grup terapileri üzerine eğitim aldım. Örneğin 12 Adım Programı, Minesota Programı, Adsız Alkolikler/Adsız Narkotik grupları toplantıları.

Lisansım sırasında ilki gönüllü olarak İbn-i Sina hastanesi (Ankara) ikincisi Johannesbad Facklinik Hochsauerland (Scmallenberg/Almanya) olmak üzere iki staj deneyimi oldu. İlk stajımda geriatri bölümünde 65 yaş ve üzeri danışanlarla ağırlıklı olarak depresyon, demans ve alzheimer üzerine çalıştım. İkinci stajımda Almanya’da ikamet eden, yatılı olarak rehabilitasyon merkezinde tedavi gören Türk danışanlarla çalıştım. Psikoeğitim amaçlı grup seansları ve Farkındalık Temelli Terapi’nin bir parçası olan Progresif Kas Gevşetme egzersizi içeren grup seansları yürüttüm. Ağırlıklı olarak 18-60 yaş arası; travma, aile içi (domestik) şiddet, istismar, depresyon/ majör depresyon, bağımlılık, stres ve kaygı bozuklukları ile ilgili terapi alan danışanlarla çalıştım.

Aldığım eğitimler doğrultusunda terapi ekolü olarak Bilişsel Davranış Terapisini kendi yaklaşımıma yakın görüyorum ve bu konuda kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Görüşmeleri bana, size yani danışanlara ve terapiye maksimum derecede fayda sağlayacak şekilde akran süpervizörlüğü ile yürüteceğim.

Bu bölüme emek harcamamdaki en büyük neden herhangi bir konuda zorluk yaşayan ve bu zorluğa kendi bakış açıları ve hayat görüşleriyle çözüm bulmaya çalışan sayısız insanın kişisel deneyimine katkı sağlamak. Bu amaçla deneyimlerim ve bilgilerim dahilinde, kişilerin herkes için farklı ve özel olan bu süreçlerine destek olmaktayım.

Öyküm Asya Özgenç

700.00 50 dakika