Geri

Cansu Paksoy

Uzman Psikolog

(Yetişkin Terapi, Çocuk Ergen Terapi, Ebeveyn Danışmanlığı)

“Reculer Pour Mieux Sauter” – Daha ileriye sıçramak için geriye çekil!

Merhaba,

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Psikoloji bölümünü 2014 yılında onur derecesi ile bitirdim. Bu süreçte Ankara kampüsünde bir yıl okuma hakkı kazandım. Ayrıca, Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Gazi Üniversitesi Hastane’sinde iki yıl klinik psikolog olarak stajlarımı tamamladım. Bu süreçte, klinik görüşme teknikleri, temel psikometrik test (MMPI, Beier) uygulama-değerlendirme ve raporlama konularında kendimi uygulayıcı olarak geliştirme fırsatım oldu. Ayrıca Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde, “Obsesif Kompulsif Bozuklukta Bilişsel Davranışçı Terapiler” eğitimlerine gözlemci olarak katıldım.

Lisans mezuniyetim sonrası, Ankara’da Madalyon Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir yılı aşkın süre ile psikolog olarak çalıştım. Burada, çocuk ve ergenlerin sosyal becerilerinin geliştirilmesi için çalıştım. Davranış gözlemi, görüşme ve aile görüşmeleri görevlerini üstlendim. Kendimi bu alanda geliştirmek adına Klinik ve Adli Psikoloji Derneği’nden “Oyun Terapisi” ve “Çocuk&Ergen Psikopatolojileri” eğitimlerini aldım. Bu kapsamlı eğitimlerde Louisa Duss Psikanalitik Öykü, Bir İnsan Çiz gibi çocuk/ergenlerde sıkça kullanılan psikometrik testleri uygulama ve değerlendirmeyi öğrendim. Daha sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde sosyal psikoloji alanında yüksek lisansımı tamamladım. Mezuniyetimin ardından, Yeldeğirmeni Eğitim Kurumlarında anaokulu psikoloğu olarak göreve başladım. Burada yaklaşık bir yıl süre ile çocuklarda davranış problemlerinin çözümü için davranış gözlemi, test uygulama ve değerlendirme, çocuklarla görüşme ve aile görüşmeleri görevlerini üstlendim. Ayrıca, aylık çocuk & aile gelişim seminerleri düzenleyerek ebeveynleri çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda bilgilendirdim.

Şimdiye kadar aldığım teorik eğitimler ve tecrübelerime dayanarak çocuk/ergen ve yetişkin ruh sağlığı alanında kendimi oldukça geliştirdiğime inanıyorum. Dünyaca psikososyal desteğe en çok ihtiyaç duyduğumuz ve duyacağımız bir dönemden geçiyoruz. Ben de bundan sonraki kariyer hedeflerimden biri olarak kendimi toplum ruh sağlığı destekçiliğine adamaktan memnuniyet duyuyorum.

Cansu Paksoy

700.00 50 dakika