Geri

Burcu Çakır

Klinik Psikolog

(Yetişkin Terapi)

Merhaba, 

Lisans eğitimimi 2012 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde onur derecesi ile erken dönemde bitirdim. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı da Okan Üniversitesinde 2014 yılında tamamladım. Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon eğtimi aldım.

Psikoloji lisans eğitimi boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesin’de, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Psikiyatrisinde gönüllü olarak stajyerlik yaptım. Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitim sürecinde ise Doç. Dr.İrem Erdem Atak’tan süpervizyon alarak birçok yetişkin danışan takip ettim. Ayrıca, KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) önderliğinde Şişli Etfal Hastanesi’nde çocuk ve ailelerine destek görüşmeleri yaptım. Bu süreçte ölçme ve değerlendirme becerilerini sertifikalandırma ve raporlandırma yetkisine sahip oldum.

Daha sonra özel bir klinikte yetişkin danışan takip etmeye devam ettim. Ayrıca özel bir anaokulunda okul psikoloğu olarak göreve başladım. Burada 0-6 yaş arası çocuklarla ve çocukların aileleri ile çalıştım. Sonrasında ise, meslek hayatıma özel bir kolejde ilkokul çocuklarıyla çalışarak devam ettim. Okul öncesi ve ilkokul gruplarında çocukların gelişimsel düzeylerini çok yönlü takip ettim, çeşitli envanterler uygulayarak değerlendirme yaptım ve aileleri bilgilendirip, birçok görüşme ve seminer yaptım.

Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı içerisinde Bilişsel Davranışçı terapi eğitimi aldım. International Society of Schema Therapy tarafından akredite edilmiş olan Şema Terapi eğitimini de Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından alarak tamamladım. EMDR Avrupa Akredite 1. düzey eğitimimi tamamladım. EMDR 2. düzey eğitimime de devam ediyorum. Danışanlarımı takip ederken Şema Terapi, EMDR ve Bilişsel Davranışçı Terapi ekollerinden faydalanıyorum. Şu anda yüz yüze ve online yetişkin psikoterapileri yapıyorum ayrıca da özel bir okulda yarı zamanlı danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyorum.

Burcu Çakır

750.00 50 dakika